if_photoif_put_inmenu
ТОВ "Метал Партнер"
Зателефонуйте нам!
+38 (095) +38 (095) 511-57-57 Показати
+38 (067) +38 (067) 626-32-38 Показати

Китай погодився ІНВЕСТУВАТИ В БУДІВЕЛЬНИЙ РИНОК УКРАЇНИ

14 травня 2015

Китай виділить Україні кредит на загальну суму 15 млрд дол. Для реалізації програм доступного житла. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (Мінрегіон). Згідно з повідомленням, відповідний меморандум у четвер  підписали уповноважений представник українського уряду та китайської компанії CITIC Construction - дочірнього підприємства Китайської державної  інвестиційної корпорації CITIC Limited.

"Китайська компанія CITIC Construction Co., Ltd готова інвестувати в будівельний ринок України 15 млрд доларів США, які допоможуть вирішити проблему  доступного житла в країні & hellip; Меморандум передбачає отримання Україною кредиту від кредитних установ та організацій Китаю на загальну  суму 15 млрд доларів США під мінімальні відсотки, строком на п'ятнадцять років з правом пролонгації", - йдеться в повідомленні Мінрегіону.

У прес-службі міністерства зазначають, що меморандум передбачає розвиток державної житлової політики, будівництва доступного  житла, формування фонду соціального житла, розгортання молодіжного житлового будівництва, кредитування індивідуальних сільських  забудовників, реалізації інфраструктурних проектов.В Мінрегіоні також повідомили, що спочатку в Україні буде реалізовано пілотний проект  будівництва доступного житла вартістю в 1 млрд дол. При цьому компанія CITIC розглядається як генеральний підрядник - замовник з реалізації  проектів, а Мінрегіон буде займатися підготовкою та реалізацією проектів.

Раніше віце-прем'єр-міністр України - глава Мінрегіону Геннадій Зубко заявляв, що Україна веде переговори з Китаєм про залучення інвестицій  для реалізації програми орендного житла. При цьому Зубко не уточнював суму і терміни залучення інвестицій.

Як повідомлялося раніше, за часів президентства Віктора Януковича влада неодноразово заявляла про намір реалізувати державну  програму оренди житла з правом викупу. Більше того, повідомлялося навіть про домовленість реалізації в Україні даної програми за рахунок китайського  фінансування. Однак далі розмов справа не пішла.

Традиційно фінансові домовленості з урядом Китаю припускають виконання ряду умов, зокрема про залучення робочої сили  і технологій з КНР. Наприклад, навесні 2011 року між Україною та Експортно-імпортним банком Китаю було підписано угоду про будівництво  швидкісної залізничної гілки між Києвом і міжнародним аеропортом "Бориспіль" ("Повітряний експрес") та спорудження об'єктів  інфраструктури Київської області (в рамках підготовки до будівництва Великої кільцевої дороги навколо Києва) на суму 2 млрд дол. Проте  реалізація проекту так і не почалася, у тому числі через обговорень умов фінансування.

Джерело: UBR

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×